-

Wolfram

Komentarze użytkownika

@W sprawie emocji czyli rozjechany kot (14 października 2018 09:18)

Numer startowy zamówienia w sklepie internetowym można ustawić dowolnie - jest to jedna z technik stosowanych przez sprzedawców by ukryć fakt, iż zaczynają od zera. Nawet jak nie można ustawić, to można go podobić składając zamówienie własne na niezbyt okrągłą liczbę egzemplarzy - i już jest.  Stan magazynu też można ustawić na dowolną liczbę - np. 3 sztuki, później - "nakład wyczerpany".

Nie polecam sprawdzać - a zaufać, iż to zrobiłem - stworzenie w pełni profesjonalnego sklepu ze wszystkimi detalami wymaga nieco wysiłku - tego nie da sie zrobić w dwie godziny - a ten sklep ma jeden produkt - tylko ową pozycję. Z jednej strony profesjonalny sklep - a zdrugiej "problemy" z drukiem okładek czy ustaleniem, ...

Wolfram
14 października 2018 12:09

@O bliskich albo dlaczego uwodzicielki uczniów są piętnowane, a uwodziciele nie... (11 października 2018 07:08)

Pisząc "mistrz" mam na myśli reakcję propagatorów, a nie kwalifikacje, to ironia przecież :)

Wolfram
12 października 2018 22:52

@O bliskich albo dlaczego uwodzicielki uczniów są piętnowane, a uwodziciele nie... (11 października 2018 07:08)

Skoro karonista pyta o coś, co powinien wiedzieć z pism "mistrza", a tego nie wie, to znaczy że tam nie ma odpowiedzi - taka jest logika tego, co napisałem.

Ponieważ jestem po telekomunikacji - to znam pojęcie korelacji - a kiedyś potrafilem ją wyliczyć. Tu jednak nawet pobieżna analiza wskazuje na fakt, iż istnieje związek pomiędzy wydaniem książki przez Karonia - a wysypem komentatorów, którzy mają potrzebę wprowadzić "miszcza" na salony czyli SN i krążyć wokół jego osoby podgrzewając temat. Z tego można odczytać zamiar i intencje - i nic nie pomoże udawanie naiwnych czy poszukujących - czy stosowanie technik erystyczno-trollerskich, czy wykorzystywanie mechanizmów internetu do pozyskiwania popularności.

Wolfram
12 października 2018 21:59

@O bliskich albo dlaczego uwodzicielki uczniów są piętnowane, a uwodziciele nie... (11 października 2018 07:08)

Dziekuję Ojcu za cenne uwagi - z którymi oczywiście się zgadzam - wielu tych, co liczy na posadę nadzorcy przybyszy z Afryki może się boleśnie zawieść co do tego, kto będzie czyim nadzorcą - czy też bytem dyscyplinującym.

W przypadku najmniej korzystnym może się okazać, że samo przeżycie będzie uważane za nagrodę.

Wolfram
11 października 2018 14:17

@O bliskich albo dlaczego uwodzicielki uczniów są piętnowane, a uwodziciele nie... (11 października 2018 07:08)

Dzięki - to trzeba dopowiadać do końca, bo co kogo mogłoby interesować, że ktoś gdzieś dalej czy bliżej będzie zdemoralizowany - skoro to niczemu nie miałoby służyć poza samą demoralizacją?  To ma na celu albo niszczenie społeczności rozpoznanej jako wroga (pomijając czy słusznie) albo zawłaszczeniem jej zasobów.

Wolfram
11 października 2018 13:17

@O bliskich albo dlaczego uwodzicielki uczniów są piętnowane, a uwodziciele nie... (11 października 2018 07:08)

Po co to robią?

Nasz przyjaciel karonista powinien to wiedzieć - z lektur mistrza :)

Mistrz mówi, że organizują to ci, co nic nie potrafią wyprodukować - a tymczasem organizują to ci, co potrafią wyprodukować wszystko, tylko potrzebują tańszej siły roboczej.

Geje jak wiadomo nie mają potomstwa (pomijam przypadki pozyskania bo to nie jest ani tanie, ani proste) - więc mogą zapisywać spadki na różne instytucje (nie dochodzi do międzypokoleniowej akumulacji dóbr) - i mają inaczej ustawione paradygmaty w związku z brakiem tegoż.

Społeczność złożona w dużej mierze z homoseksualistów, ludzi "realizujących siebie" i robiących kariery (ach ten etos pracy!) ulega liczbowej redukcji. Można z wyselekcjonowanych osobni ...

Wolfram
11 października 2018 13:04

@O bliskich albo dlaczego uwodzicielki uczniów są piętnowane, a uwodziciele nie... (11 października 2018 07:08)

Zwycięzca konkursu jest nauczycielem etyki, która, jak podkreślił "nie ma zastępować religii" i propagatorem Harrego Pottera - i jest b. aktywny społecznie, jak to się określa. Nie jest też zwolennikiem reformy szkół (kasacja gimnazjum) - uważa ją za szkodliwą. Absolwent psychologii i kulturoznawstwa KUL. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu i Polskiego Stowarzyszenia Terapii przez Sztukę.

Wolfram
11 października 2018 09:34

@Agitatorzy wciąż mają się dobrze... (10 października 2018 20:11)

Z tego (KAS) łatwo skorzystać - motywując np. zapobieganiem praniu pieniędzy - bo inne motywacje mogą narazić na oskarżenie o stosowanie służb do niszczenia konkurencji politycznej, tłumienia wolności itd.

Wolfram
11 października 2018 09:16

@Tales z Miletu, sedes z ebonitu, Karoń z neolitu (5 października 2018 10:22)

Nie wiem, czy pani zdaje sobie sprawę z pewnej niekonsekwencji - sugerując, że spisków nie ma - a potem twierdząc, że qwerty przypomina agenta służb.  Tymczasm to konkretna osoba, co do której wiadomo, czym się zajmuje i jaki ma tzw. profil, tzn. co motywuje do działania - czego np. o pani powiedzieć nie można.

Wolfram
11 października 2018 09:10

@O postawach wobec telewizji (10 października 2018 09:34)

OK, ja uważam, że należy - a odniosłem się do wypowiedzi adwersarza, zadając mu pytanie sugerujące, bo mam wrażenie, iż popularna stała się teza, że ani od telewizji ani od innych instytucji nie powinniśmy oczekiwać zbyt wiele, bo tak, jak jest jest dobrze, albo są obiektywne trudności itd. 

W odpowiedzi na sugestię, iż to czy tamto powinno być inaczej otrzymuję komunikaty "dlaczego nie", "trzeba 3(5) pokoleń", "po co mieliby to robić", "to nie od nas zależy", "winne stalinowskie wychowanie" i podobne.

Wolfram
10 października 2018 23:22

@Agitatorzy wciąż mają się dobrze... (10 października 2018 20:11)

To tak właśnie jest - bez logistyki, zaplecza, planu, czasu i budżetu to można zorganizować w 3 osoby włamanie do Żabki, a nie poważną demonstrację, w której uczestniczy co najmniej kilkadziesiąt osób - bez tego "spontaniczna reakcja" to będzie wzruszenie ramion, że jakiś wariat coś krzyczy.

Służby na razie mają inne zajęcia:

https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/16972,Komunikat-MSWiA.html  (trochę nieświeży news, ale mało znany)

co z umiarkowanym aplauzem powitał red. Pacewicz senior - kąśliwie zauważając, iż co Beata Szydło zlikwidowała, to następny rząd odtworzył, więc będziemy się życzliwie przyglądać.

 

 

Wolfram
10 października 2018 23:06

@Glengoyne (9 października 2018 17:39)

Skąd oni biorą ten jęczmień?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_kraj%C3%B3w_najwi%C4%99kszych_producent%C3%B3w_j%C4%99czmienia

W wersji anglojęzycznej jest obszerniejsza lista - w Szwajcarii też trochę jest :)

p.s.

na stronie destylarni jest ciekawy link:

https://www.ianmacleod.com/sites/default/files/IMD-AntiSlavery.pdf

(Modern Slavery and Human Trafficking Transparency Statement)

U mnie w okolicy bywa Szkot, co ma kilkusethektarowe gospodarstwo (tu, nie w Szkocji), ale jęczmienia nie uprawia - za to lubi podziwiać krajobraz, jak się domyślam nie "na sucho".

Wolfram
10 października 2018 22:24

@O postawach wobec telewizji (10 października 2018 09:34)

Czy wybór jest prosty - to nie wiadomo, bo sytuacja jest dynamiczna - i co będzie za jakiś czas, to nie wiemy. Niemcy planują 100 lat do przodu - a ja 500. Skoro można o monarchii - to co mam sobie żałować. 

Prezes mówi, że Patryk jaki będzie wiele znaczył w Polityce i w przyszłości. Ja to postrzegam jako poparcie wyborcze i rozumiem. Rozumiem, że poparcie pana Piotra Guziała to cena zwycięstwa.

W 1997 przystąpił do Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej, a w 1999 do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Był pierwszym przewodniczącym Stowarzyszenia Młodej Lewicy Demokratycznej na Mazowszu, a także jednym z inicjatorów zjednoczenia młodzieżówek lewicowych w Federację Młodych Socjaldemokratów. W 2001 bez powodzenia kandy ...

Wolfram
10 października 2018 15:56

@O postawach wobec telewizji (10 października 2018 09:34)

Monarchia w tekście Autora to warunek który nie jest spełniony, by zaszły przesłanki do zajęcia okrślonego stanowiska. W związaku z powyższym - to, czy i kiedy ten warunek się spełni, czy jest realny - i jak inne byty się do niego odnoszą - nie ma znaczenia. Tzn. ma, ale nie w tej dyskusji. Tzn. można dyskutować - oczywiście, wszystko można, tylko to nie jest polemiką z tezą główną.

Faktem jest, że wielu z nas zrobiło dużo dla PiS - ja sam wiele zrobiłem, bo przekonałem wiele osób do głosowania i napisałem wiele ciepłych słów - i nie tylko tutaj - i być może nadal będę to robił - bo rozdzielam kwestie sympatii od pragmatyki - ale z moim doświadczeniem - to jest zimna kalkulacja. Znam ludzi jeszcze ze starego PC - i wielu więcej ni ...

Wolfram
10 października 2018 15:06

@O postawach wobec telewizji (10 października 2018 09:34)

moim zdaniem nie należy się po telewizji niczego dobrego spodziewać lub oczekiwać

A dlaczego tylko od telewizji?

Wolfram
10 października 2018 12:50

@O postawach wobec telewizji (10 października 2018 09:34)

odbiorca był traktowany jak idiota tak dalej jest. 

Problem nie w tym, że przekaz jest uproszczony, tylko, że nie jest spójny z rzeczywistością.

Np. w przypadku Sławomira nie chodzi o to, że to nie jest kultura najwyższych lotów, tylko, że zawodowy aktor udaje kogoś, kim nie jest. To tak, jakby Coryllus udawał robotnika budowlanego i stylizował swój przekaz na "gwarę budowlaną".

Tych problemów jest więcej - np. selekcja informacji czy też ogólna linia narracyjna. Problemem podstawowym jest to, czy jest, tak jak myślimy, że jest - czy też całkiem inaczej. Tzn. czy przekaz telewizyjny jest uproszczony, selektywny, nastwiony na kreowanie optymizmu - bo potrzebny jest sukces wyoborczy, by iść w dobrym kierunku - czy też w ...

Wolfram
10 października 2018 12:43

@O przewagach rangersów (9 października 2018 10:41)

Myślę, iż to zależało od samych prowadzących - jaki był charakter harcerstwa w czasie pokoju. Niemniej jest faktem zmiana statusu harcerstwa po 1939:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tajny_Hufiec_Harcerzy

https://pl.wikipedia.org/wiki/Szare_Szeregi

Wolfram
9 października 2018 17:18

@Smarzowski, Ranigast Max, Bank Zachodni WBK , Kevin Spacey i kaloryfery. (2 października 2018 21:47)

A to ja też skomentuję - wynik tego starcia nie zależy od mądrości ludzi Kościoła (chociaż to też) - a od tego, jaką będa mieli pozycję przetargową u realnej władzy.

Dobra zmiana dłubie przy tzw. odpowiedzialności podmiotów zbiorowych - i z tego, co mi się obiło o oczy i uszy przewiduje szybkie działanie w zabezpieczeniu mienia i egzekwowaniu należności od podmiotów zbiorowych oraz skazywania na etapie przed skazaniem osób fizycznych (zgodnie z doktryną i logiką spółka czy zakon nie może popełnić przestępstwa, bo osobie prawnej nie można przypisać winy - wina takiego bytu jest pewnym abstraktem, wynikającym z winy osoby fizycznej). Tzn. przewiduje się de facto karanie za czyn, a nie za winę - i podejmowanie działań zaradczych - np. prz ...

Wolfram
9 października 2018 14:26

@Smarzowski, Ranigast Max, Bank Zachodni WBK , Kevin Spacey i kaloryfery. (2 października 2018 21:47)

Zajrzałem na mapkę (robioną na bazie Google'a - każdy może), gdzie najbliżej mnie jest "zagrożenie" - i to jest sprawa znana - bo opisywana w mediach. Ksiądz został skazany - a obecnie walczy o uniewinnienie, bo "ofiara" przyznała się, że sprawa była nagrana tzn. ktoś jej zapłacił, czy też szantażował, by "napadła" na księdza.

Z tego, co pamiętam poszła pijana na plebanię, a opinii też najlepszej nie miała - no, ale Polska to prawie Ameryka - zeznanie świadka jest dowodem, a jak drugi świadek zezna, że też coś widział - to prokurator i sąd może pisać "jak zgodnie zeznali świadkowie" i "zeznania świadków są spójne" - i pozamiatane. 

Sądom w tym pomaga kształtowana przez media narracja (vid ...

Wolfram
9 października 2018 11:04

@Smarzowski, Ranigast Max, Bank Zachodni WBK , Kevin Spacey i kaloryfery. (2 października 2018 21:47)

Typowe odszkodowanie za gwałt to 80 tys. od łba gwałcącego. Żurnaliści twierdzą, że odszkodowanie na poziomie 250 tysięcy (gwałt zbiorowy) to astronomiczna kwota. Był już jeden przypadek, gdy płacił "pracodawca" - w przypadku policjantów zapłacił skarb państwa. Na biednego nie trafiło, a jakoś sąd wiedział ile "można". No, ale wiadomo - u nas każdy sąd może mieć swój "niezawisły" pogląd.

Wolfram
8 października 2018 23:59

Strona 1 na 22.    Następna