-

Wolfram

Komentarze użytkownika

@GetBack, wyspa Jersey i obóz wolności czyli komornik jako dobro narodowe. (11 sierpnia 2018 21:41)

Ale co tu "kapować":)

Najpierw udzielają kredytów (jedni) lub pożyczek na 300%, potem (inni i ci sami) namawiają na inwestowanie w odzyskiwanie tych, co niespłacone, twierdząc, że to bezpieczna i zyskowna inwestycja - a na końcu "nie mamy waszego płaszcza i co nam zrobicie?".

Sami wielcy, szacowni, mądrzy i szlachetni. 

Traci ten, co zarabia za mało i musi brać kredyt - i ten, co zarabia za dużo i musi w coś inwestować - najlepiej w odzyskiwanie niespłaconych kredytów. Co by się nie działo - jedni mają mniej - inni zawsze więcej. Co by się nie działo - jaki by wzrost nie był - za średnią pensję można lepiej lub gorzej przeżyć do pierwszego - a fortuny rosną, rosną, łańcuch kołysze się u stóp, czy jak tam w ...

Wolfram
14 sierpnia 2018 01:26

@Wojna hybrydowa i polityka sprzedażowa (13 sierpnia 2018 09:02)

Musi dużo tego czasu tracić (autor tamtego bloga) skoro napisał tylko jedną książkę - co w zestawieniu z dorobkiem Autorów związanych z Kliniką Języka wypada dosyć blado :)

Mnie dobił umieszczeniem bloga Ściosa w polecanych.

Tu można zobaczyć, jak wygląda absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW, co wie, że "całym spiskiem" nie kręcą Brytyjczycy:

https://www.youtube.com/watch?v=LPVw6E-0iSw

Musi, co ma licencję pilota na Boeinga, skoro wie wszystko o wszystkim:

https://www.rp.pl/autor/132/hubert-koziel

http://www.psz.pl/124-polityka/hubert-koziel-systemy-szpiegostwa-elektronicznego

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/bogdan-zalewski/blogi/news-po-kolei-o-korei,nId,2437451

Sztuczna inteligencja Youtube wie jednak chyb ...

Wolfram
14 sierpnia 2018 00:59

@GetBack, wyspa Jersey i obóz wolności czyli komornik jako dobro narodowe. (11 sierpnia 2018 21:41)

Pani Agnieszka, jak donosiły media pracowała równolegle u komornika i w ABW - za wiedzą i zgodą poprzedniego szefostwa. Pewnie było jej ciężko i musiała dorabiać. GetBack w ekspresowym tempie pozbył się pracowników współpracujących z komornikiem i złożył oświadczenie, że nie ma z tytm nic wspólnego. W mediach od tamtego czasu kompletna cisza, co dalej ze sprawą. Ta cisza pewnie trwałaby nadal, gdyby nie astronomiczna dziura w bilansie - i osoby fizyczne, pytające, gdzie ich pieniądze. Ryzyko inwestycyjne istnieje zawsze - ale miliardy straty to przegięcie, którego nie dało się zamieść pod dywan.

Na portalach, gdzie piszą windykowani od lat twierdzono, że ten komornik i GetBack tworzą tzw. spółdzielnię - ale wiadomo, na portalach sa tylk ...

Wolfram
13 sierpnia 2018 20:49

@GetBack, wyspa Jersey i obóz wolności czyli komornik jako dobro narodowe. (11 sierpnia 2018 21:41)

Usługi detektywnistyczne to w tym przypadku poszukiwanie majątku dłużnika czy domniemanego dłużnika - a nie śledzenie czy zdradza współmałżonka - tzn. przyznanie sobie uprawnień do śledzenia obywateli w sprawach pieniędzy i majątku do windykacji.

Istotą działania takich firm jest czyszczenie bilansów instytucji kredytowych i firm mających dłużników - tzn. skup i windykacja długów. Skup nie po nominale - a np. za 5% czy 10% wartości. Po nominale to GetBack ma chyba ze 30 miliardów wierzytelności - i spodziewał się, że ściągnie więcej, niż te 5-10% - ale historia z komornikiem, zmiany w prawie i fakt że sami mieli dostęp do bazy PESEL mógł spowodować zbyt optymistyczne szacowanie ściągalności. Ukrócenie pewnych praktyk spowodowało ...

Wolfram
13 sierpnia 2018 20:04

@GetBack, wyspa Jersey i obóz wolności czyli komornik jako dobro narodowe. (11 sierpnia 2018 21:41)

W uzupełnieniu - warto mieć świadomość, iż funkcjonariusze publiczni nie popełniają przestępstw tylko "błędy" - a obrona przed takimi działaniami to powództwo przeciwegzekucyjne, czyli działanie stricte cywilne. Tzn. jak się za bardzo dociśnie, to sprężyna odbije i samemu można dostać w zęby za "napaść' na funkcjonariusza. Nieminiej warto coś z tym zrobić, by w razie dalszego ciągu nie było dorozumianej zgody i dowód reakcji.

Wolfram
13 sierpnia 2018 19:15

@GetBack, wyspa Jersey i obóz wolności czyli komornik jako dobro narodowe. (11 sierpnia 2018 21:41)

Sprwdzenie, kto pytał w PESELU:

Czy każdy może sprawdzić kto i o jakie jego dane z bazy PESEL wnioskował?

Tak.

Każdy obywatel dwa razy w roku może bezpłatnie sprawdzić jakie dane na jego temat znajdują się w bazie PESEL oraz czy i w jakim celu zwracały się o nie konkretne instytucje.

Taką informację można uzyskać na jeden z dwóch sposobów:

  1. Przesłać do Ministerstwa Cyfryzacji elektronicznie wypełniony i podpisany Profilem Zaufanym wniosek.
  2. Przesłać wypełniony i podpisany wniosek na adres:

  Departament Ewidencji Państwowych,
  ul. Królewska 27,
  00-060 Warszawa,
 ​​​​​​ z dopiskiem SRP.

 

WAŻNE!

  • We wniosku należy  zaznaczyć jakiego numeru PESEL dotyczy zapytanie oraz określić o jak ...
Wolfram
13 sierpnia 2018 19:09

@GetBack, wyspa Jersey i obóz wolności czyli komornik jako dobro narodowe. (11 sierpnia 2018 21:41)

Trinity zajmuje się tzw. higieną rejestrową - tj. dostarczaniem spółek czystych (nowych), likwidacją zarażonych (usuwanie z bilansu etc.) - może np. (informacja na stronie) dostarczyć dyspozycyjnego prezesa.

Cieszy się zaufaniem - skoro korzystają z ich usług kancelarie prawne. O ile te nowe - to nic nadzwyczajnego - o tyle przejmowanie udziałów i zarządu nad spółkami z problemami - to wyższa szkoła jazdy.

Lista tych, którzy spółki kupili - pasjonująca lektura :)

Wolfram
12 sierpnia 2018 00:50

@GetBack, wyspa Jersey i obóz wolności czyli komornik jako dobro narodowe. (11 sierpnia 2018 21:41)

Jestem pod wrażeniem :)

Biorąc pod uwagę, iż GetBack jeszcze jakiś czas temu figurował w banerze reklamowym Salonu24 jako sponsor - i okazuje się, że spółka troszczyła się o patriotyczną stronę sceny politycznej - to można powiedzieć, iż ta prawa strona nie zachowuje jakiejkolwiek higieny i nie ma żadnej ochrony wizerunkowej i innej.

Piszę to z pozycji osoby, która pierwsze zwiadomienie w sprawie związanej z osobą, która ujmując to eufemistycznie zapewniała przewagę rynkową spółce (aresztowana w 2017) - złożyłem w połowie 2016. Ponieważ nie jestem prawosławnym, ani żydem (używam kalandarza gregoriańskiego), nie mamy obecnie żadnego roku 5000 nissan czy pissan, listopada w październiku czy odwrotnie i   - tylko połowę 2018 - więc gdy ...

Wolfram
12 sierpnia 2018 00:26

@O zajawce filmu "Kler" i nie tylko (9 sierpnia 2018 09:57)

On im nie tylko teksty pisał (tym z TSA) - ale i wyreklamował z wojska w 1983r.

http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/466266,historia-jednego-biletu-do-wojska,id,t.html

Może tego nie wiedzieć - ale ja wiem, bo miałem w latach 80 szczerą rozmowę z dyrektorem szpitala psychiatrycznego o tym, iż dostali z wojska polecenie, by traktować ewentualne zwolnienia ze służby szczególnie restrykcyjnie - więc nikt się nie podkładał, o ile nie była to sprawa życia i śmierci, a nie jakiegoś szarpidruta.

W tym kontekście opowiadanie, iż załatwił komuś z TSA zwolnienie z wojska z dr. Noemi Madejską wydaje się mało prawdopodobne - bardziej, że załatwił to z wojskowymi, a dla baranów z opozycji zmontował "performance". Albo nawet, że mu wojsko po ...

Wolfram
9 sierpnia 2018 21:34

@Wszyscy won! (9 sierpnia 2018 10:57)

Tak całkiem to nie (z tym słuchaniem Niemców) - o czym świadczy chociażby wizyta pani Gersdorf w tychże Niemczech.

Problem polega na czym innym - iż PiS dostał carte blanche na zreformowanie sądownictwa w całości (w postaci mandatu społecznego poparcia) - a reformy ograniczył - z pominięciem tego, co udzielających mandatu dotyczy najbardziej. Wymiar sprawiedliwości w swej codziennej pracy praktycznie jest niezmieniony. Co może wynikać z faktu, iż np. sędzia Żurek będzie orzekał w pierwszej instancji a nie w drugiej? Dla niego samego - ewentualnie więcej pracy i niższe uposażenie - ale dla tego, w czyjej sprawie wydaje wyrok? Ma być tak, iż sądzeni z góry mają zakładać, że dopiero druga instancja będzie sprawiedliwa i koncentrować się na tworzeniu podstaw do a ...

Wolfram
9 sierpnia 2018 15:25

@O zajawce filmu "Kler" i nie tylko (9 sierpnia 2018 09:57)

Gdbym miał stawiać jakieś hipotezy, to były by takie, że są w PiS ludzie, co wiedzieli, na co idą pieniądze (nie cała kwota, ale jakakolwiek stanowi porzyzwolenie i zachętę) - bo Kościół należy zdyscyplinować. Myślę, że są też tacy, co podzielają pogląd lewicy - iż Kościół powinien zajmować się tylko sprawami wiary - rozumianej jako intymna sprawa obywateli, kultywowana w zaciszu ogniska domowego, z zewnętrznymi obrzędami, jako bolesną koniecznością.

O ile Kościoła nie da się opanować i obsadzić swoimi ludźmi, czy nieswoimi, ale wiernymi i lojalnymi - o tyle sądy i owszem - dlatego wizerunku sądów nie można psuć i na to nie będzie pieniędzy - a z Kościołem to co innego.

Obejrzałem sobie dłuższą relację z walki o obecność TV Trwam na m ...

Wolfram
9 sierpnia 2018 14:52

@Czy Szulkin wychował Smarzowskiego? (8 sierpnia 2018 09:22)

Jeżeli Szulkina wychowywano w oparciu o poglądy brata ojca, to obraz jest wyjątkowo nieciekawy.

Lista dzieł:  https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Szulkin

Wolfram
8 sierpnia 2018 10:08

@Czy Polska jest już państwem kolonialnym? (7 sierpnia 2018 08:18)

Co do Kazachstanu, to powinny być spore ułatwienia dla tych co chcą wrócić.

Problem jest ten sam, co z Żołnierzami Niezłomnymi czy Powstańcami Warszawskimi - będzie się nimi można zajmować, jak wszyscy umrą - tzn. umrą świadkowie i ci z Polaków, co do których zachodzi domniemanie, że są obywatelami Polskimi - bo urodzili się w Polsce, na jej terenie czy też kiedykolwiek mieli obywatelstwo polskie. Potem będzie można kwestionować - czy jak mojej mamie (urodzona na Wileńszczyźnie) wpisywać w ausweis, iż urodziła się w ZSRR.

Rozwiązanie jest proste - każdy, kto potrafi dowieść pochodzenia (stopień pokrewieństwa do ustalenia) polskiego powinien dostać paszport do ręki - a darowiznę na rzecz takiej osoby wpisać do katalogu odliczeń od podatku. Zapew ...

Wolfram
8 sierpnia 2018 00:09

@O klasyfikacji nieboszczyków i doraźnych efektach propagandowych (30 lipca 2018 09:13)

Tak, racja to dwa różne cmentarze. Dzięki za sprostowanie - Stare Powązki - z tego, co widzę nie mają oficjalnej strony - te, co są prowadzą osoby prywatne.

Wolfram
31 lipca 2018 23:39

@O klasyfikacji nieboszczyków i doraźnych efektach propagandowych (30 lipca 2018 09:13)

"prawie TE Powązki"

Z tego, co sprawdziłem na stronie:

http://www.cmentarzekomunalne.com.pl/

to nie prawie, a dokładnie te Powązki.

Trzeba rozwinąć w menu cmentarz wojskowy i lista pochowanych - przeszła test na obecność Bieruta i Gomułki. Tak na marginesie - mam pomysł jak ich z tamtąd usunąć. W regulaminie cmentarza jest zapis, iż grób nieopłacony ulega likwidacji. Sądząc po talentach wśród palestry i władz, jakie ujawnia światu komisja Jakiego - w stolicy nie brak zarówno funkcjonariuszy jak i wytrawnych jurystów, kórzy ten problem zapatwili by w pięć minut - tzn. dowiedliby, iż te konkretne groby nie są opłacone - a nawet nigdy nie były - bez znaczenia, jaki jest stan faktyczny. Liczy sie przeciez stan pra ...

Wolfram
31 lipca 2018 23:11

@Mieczysław Jałowiecki u Edwarda Woyniłłowicza. (27 lipca 2018 09:57)

Żyje prawnuk (Andrzej):

Mieczysław Jałowiecki - człowiek, który kupił dla polskiego rządu Westerplatte

Życiorys Jałowieckiego z Gredanopedii:

https://www.gedanopedia.pl/gdansk/?title=JA%C5%81OWIECKI_MIECZYS%C5%81AW

Człowiek z takimi zasługami w Gdańsku ma tylko rondo swego imienia (decyzja z 2015r).

W Sopocie, gdzie mieszkał - nie ma ulicy. Potestowałem nieco nawigacje i mapy - w Polsce jest jedna ulica Jałowieckiego - w Korbielowie.

Wolfram
27 lipca 2018 23:58

@O selekcji negatywnej i sposobach na promocję państwa (24 lipca 2018 10:45)

Podobno ten Brzęczyszczykiewicz,  czy jak on się nazywa miał ksywę "papież" - bo pił herbatę, gdy inni zawodnicy pili wódkę. Ja bym im chętnie zrobił taki obóz kondycyjny - że zalecenia Valsera to byłyby igraszki dla mięczaków. 

Kiedyś startowałem, amatorsko w kolarstwie górskim - pół roku przed zawodami - nie wypijałem nawet piwa - a tu reprezentanci - banda pijaków. Media twierdzą, że oni mają wpisane w kontrakty, że muszą dużo spać - i wcześnie do łóżka - a sam widziałem jednego na imprezie - i to nie byle kogo. Trzeba ich traktować, jak Niemcy traktują podwładnych - jak jest dobrze, to nikt nie powie dobrego słowa - bo dobrze, to jest tak, jak ma być - a jak jest źle, to nawet krzywo zawiązany kr ...

Wolfram
25 lipca 2018 00:21

@O selekcji negatywnej i sposobach na promocję państwa (24 lipca 2018 10:45)

Zaraz FIFA i UEFA wykluczylyby nas z rozgrywek.

To niech wykluczą - i tak za dużo wydajemy na tworzenie zaplecza dla Bundesligi. Biorąc pod uwagę stadiony czy przepłacone drogi "bo idą mistrzostwa" - to były miliardy. Przez analogię do luki VATowskiej - luka futbolowa. Plus spore grono pokrzywdzonych - ale kto by się tam martwił firmą z kilkoma wywrotkami i koparkami. Wiem, jak było - bo mi jedna europejska firma "od dróg" (150 miliardów EUR rocznego obrotu) wisiała skromną kwotę - miałem problem z ustaleniem adresu - zarówno rejestrowego jak i faktycznego. 

Boniek może pojechać i złożyć hołd lenny w Trybunale w Karlsrhue. Pamiętam, jak nabijał się z prezesa, gdy ten dostał nagrodę od forum w Krynicy, że to ch ...

Wolfram
24 lipca 2018 23:25

@Majkro-sovt i Kaczyński zabierają wolność. (14 lipca 2018 20:37)

Jestem właśnie na etapie sprawdzania, czy jest możliwe nadanie przesyłce poleconej, wysłanej na Poste Restante statusu "błąd w adresie" - tzn. efekt jest taki, że jej nie dostajesz ze skutkiem niepodjęcia - a odebrać nie miałeś możliwości - bo do urzędu fizycznie nie dotarła, status zmieniła w locie. Dla pani w okienku powinna być u nich - ale jej (fizycznie) nie ma. Podejrzewam, że ktoś, kto ma dostęp do systemu może to zrobić - a motywację ma. Dotyczy kilku przesyłek z różnych instytucji - więc nie wynika to z tego, że komuś się palec na klawiaturze omsknął. Inne docierają.

Dla niezorientowanych - adresując przesyłkę na Poste Restante nie da się popełnić "błędu w adresie" - a nawet, gdyby dało - nie da się takiego błędu wykryć - bo ni ...

Wolfram
15 lipca 2018 11:42

@Rosja i Zachód. Kto słabnie, kto rośnie? (15 lipca 2018 09:51)

Bardzo ciekawy tekst. Rosja, jak widać obawia się rozbioru - pomimo, że posiada jeden z dwóch liczących się potencjałów nukleranych. 

Wolfram
15 lipca 2018 11:15

Strona 1 na 19.    Następna