-

Wolfram

Komentarze użytkownika

@Tales z Miletu, sedes z ebonitu, Karoń z neolitu (5 października 2018 10:22)

Myślę, że i tu się nadaje:

https://coryllus.pl/o-balwanach-popadajacych-w-zamyslenie/#comment-177319

p.s. teza o tym, iż kto pisze 3 felietony dziennie, ten jest zespołem z GW to stara koncepcja z pewnego portalu - Coryllus nie pisze 3 pełnych notek dziennie to raz, a dwa - że głównie i tylko pisze i z tego żyje - więc jest już dawno sfalsyfikowana. Stawiać ja może tylko ktoś, kto nie ma orientacji i ma niejawne intencje.

Wolfram
8 października 2018 15:34

@O bałwanach popadających w zamyślenie (8 października 2018 09:07)

Czyli Kościół to nie źródło norm, a zewnętrzna obrzędowość przy spędzaniu wolnego czasu. Doceniamy rolę Kościoła w spajaniu społeczności - ale niech się za dużo nie wtrąca do prawa, polityki i obyczajowości, a już do gospodarki - to na pewno nie. 

Wyobrażam sobie, jak oni by wyli, gdyby w ramach konsultacji społecznych Kościół musiał obligatoryjnie zaopiniować ustawy o tym, czy tamtym, albo był instancją odwoławczą tam, gdzie ustawodawca powołuje się na nieskazitelność charakteru czy wysokie kwalifikacje etyczne.

Wolfram
8 października 2018 15:26

@Management of Expectations (5 października 2018 14:59)

Pewnie w USA, jak w Polsce nie można ogłosić upadłości tamtejszego "skarbu państwa" więc jakby co, przesłana zostanie koszulka z napisem "Konstytucja", juryści ubiorą ją i podniosą larum, że tak nie wolno :)

Wolfram
7 października 2018 00:18

@Management of Expectations (5 października 2018 14:59)

Nie będę sie wymądrzał, jak kupuje i rejestruje się samochód w Anglii - bo nigdy tego nie robiłem - ale jestem pewien, że nie jest tak, że własność pojazdu "wisi w powietrzu" i jest do dyskusji - tzn. zakładam, iż osoba, na którą jest zarejstrowany jako użytkownika może go zarejestrować jedynie za zgodą właściciela - i być może prawo do dysponowania rzeczą na nią przechodzi (np. sprzedaż).

Tzn. na pewno nie jest tak, że nowe auto u dealera (ang. stealer :) ) nie ma sprecyzowanego właściciela i własność nie przechodzi przy zakupie na nabywcę. Potem bywa różnie - ale kto często rejestruje samochody w Polsce - ten wie, że też bywa różnie - tj. część rejestrujących to gentlemani, czyli "anglicy" - osoby k ...

Wolfram
7 października 2018 00:14

@Smarzowski, Ranigast Max, Bank Zachodni WBK , Kevin Spacey i kaloryfery. (2 października 2018 21:47)

Oni maja dalej idące plany niż deprawacja nieletnich.

Tow. Młynarska:

"Kler" każe nam zapytać także samych siebie o to, jak długo jeszcze będziemy tolerować pouczanie nas i moralne szantażowanie przez grupę społeczną, która choć przypisuje sobie patent na prawdę objawioną, składa się przecież z ludzi, jak my.

Stanowi on [cytat] esencję negowania doktryny, opartej na nauce Kościoła.

Chodzi o stwierdzenie, iż prawda Kościoła jest względna, Objawienie jest jedynie poglądem (jednym z wielu, a jego prymat jest nieuprawniony) - zaś etyka i aksjologia katolicka nie mogą być podstawą tworzenia prawa czy jakichkolwiek innych norm (pisanych bądź nie).

Jest więc ta wypowiedź - kontynujacją myśli Oświecenia - a więc kontynuacją czegoś, co trwa i jest intensywn ...

Wolfram
6 października 2018 18:06

@Management of Expectations (5 października 2018 14:59)

Jedźmy więc do Anglii i przedstawny swoje interpretacje, że wszystkie samochody na Wyspie są nasze :) Od razu im się przypomni, jak jest - w momencie, jak postanowimy postąpić z nimi jak właściciel - czyli przetransportować na części do Polski. 

Faktem jest, iż Angiia to kraj specyficzny - znam przypadek, gdy Porsche z masy spadkowej zostało sprzedane przez zarządzającego spadkiem prawnika w sposób, jak sam zeznał "nie do końca zgodny z prawem". Niemniej nie sądzę, by brak zdefinowanego dokumentu własności oznaczał brak możliwości jednoznacznego dowiedzenia, czyja jest własność pojazdu.

Faktem jest, iż nawet wielkie korporacje potrafią wystawiać "potwierdzenie zamówienia" - a o fakturę trzeba się upominać - niemniej, jak ich przycisnąć, ...

Wolfram
6 października 2018 14:25

@Smarzowski, Ranigast Max, Bank Zachodni WBK , Kevin Spacey i kaloryfery. (2 października 2018 21:47)

Trochę poza tematem, ale tylko trochę - a może i nie.

 

Konferencja, która odtąd przyjęła przewodnie hasło „Rola Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej”, od początku organizowana jest przez Komitet Organizacyjny, na czele którego stoi bp Tadeusz Pieronek, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Fundację Konrada Adenauera oraz Fundację im. Roberta Schumana w Luksemburgu. Koordynatorami przedsięwzięcia są: Falk Altenberger, Rafał Budnik, Małgorzata Chudzio, Hanna Dmochowska i Michał Góra.

http://www.kosciol-europa.org.pl/idea/

 

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk po udziale w międzynarodowej konferencji "Rola Kościoła katolickiego w procesie integr ...

Wolfram
6 października 2018 13:35

@Management of Expectations (5 października 2018 14:59)

PiS już rozwiązuje ten problem:
 

Pierwsze spółki rynku wynajmu nieruchomości postały bowiem w USA w latach 60. Obecnie działają w 36 krajach na świecie, a wartość aktywów, którymi zarządzają, wynosi 1,7 bln dolarów. 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/reit-zalety-i-wady/l0gqrd6

Dla tych, co nie naciskają linków lub nie czytają - chodzi o to, że jak to mówią - "płać tylko za to, czego używasz" (nie musisz tego kupować). W przypadku domu/mieszkania kwestia używania lub nieużywania jest dyskusyjna - bo nieużywanie oznacza przytułek lub mieszkanie pod mostem. Nawet mieszkanie u rodziny - to też jest mieszkanie gdzieś, a nie nigdzie (nieużywanie).

Własny dom to możliwość optymalizacji  czy ...

Wolfram
6 października 2018 13:18

@Rezerwat prawicowych lemingów (6 października 2018 09:12)

wysluchac wykladu na youtube czy przeczytac ksiazke moze sobie kazdy sam

Właśnie o to chodzi, by każdy był sam i w zaciszu swojej norki upajał się błogostanem wiedzy "jak jest".

Kiedyś jechałem do Warszawy (800 km w dwie strony) niby negocjować szczególy techniczne - w istocie Fin, bo z nim miałem się spotkać powiedział, że tak naprawdę, to chciał mnie jedynie zobaczyć - by widzieć i zamnienić kilka słów z osobą, z którą robi interesy. Cały dzień zużyty na coś, co można było załatwić w 15 minut mailem czy przez telefon - by wypić kawę, uścisnąć sobie rękę.

Tworzenie wspólnoty bez osobistych fizycznych kontaktów - chociażby jednego spotkania - jest mało realne. To wspólnoty z ich więziami dec ...

Wolfram
6 października 2018 13:03

@Tales z Miletu, sedes z ebonitu, Karoń z neolitu (5 października 2018 10:22)

Póki co, to karoniowcy szukają zwolenników i czytelników u Coryllusa, a nie odwrotnie :) Póki co, to Karoń dostał certyfikat medialny na wejście do obiegu - bez tego certyfikatu byłby nikim, kaszpirowskim polskiej prawicy. Odin, dwa tri, czetyrie, marksizm...

Jedną z zasad wpajanych sprzedawcom jest mówienie odbiorcy tego, co chce usłyszeć - odbiorca prawicowy chce usłyszeć, że marksizm jest zły i walka z nim poprowadzi do zwycięstwa. A jak do tego usłyszy kilka szczegółów i nazwisk, dlaczego jest zły - uzyskuje subiektywną pewność, iż posiadł wiedzę i dostęp do prawdy.

Celem takiego działania jest przechowanie w zamrażarce wyborczej grupy realtywnie licznej, a niezadowolnonej  z aktualnej czy poprzedniej w ...

Wolfram
5 października 2018 15:50

@Kiełbaska wyborcza, czyli jak zwiększyć zatrudnienie w administracji i poszerzyć bazę wyborców (4 października 2018 22:57)

Mechanizm tego działania jest prosty, jak konstrukcja cepa - chodzi o pozyskanie elektoratu analogiem 500+ - czyli nie robimy nic konkretnego, dajemy pieniądze z budżetu i mamy zwolenników.

Tytułem komentarza - uważam, że program 500+ jest dobry, ale to nie zmienia faktu, że miediana wynagrodzeń to. ok. 2500 zł, a w mikroformach ok. 2000 tys. zł - tzn. przekładając to na język realiów europejskich - połowa zatrudnionych nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia, poza zapomogą w kwocie ok. 600 EUR - i w tej kwestii program 500+ czasowo leczy objawy - ale niczego nie rozwiązuje, podobnie, jak ustawa o kołach gospodyń wiejskich - niczego na wsi nie rozwiązuje.

Wolfram
5 października 2018 00:21

@Druga część rozmowy z prof. Grzegorzem Kucharczykiem. Zamek Karpniki, wrzesień 2018 (3 października 2018 13:51)

Mam takie wrażenie, które chodzi za mną od jakiegoś czasu, że ta cała niemieckość "ziem zachodnich" jest słaba, a utworzona na dobrą sprawę w XIX wieku - więc w istocie płytka. Gomułka (Władysław) z jego sięganiem do piastowskich korzeni to nieporozumienie - nie ma potrzeby aż tak daleko się zapuszczać - Niemcy kolonizowali, kolonizowali, a i tak im słabo to wychodziło.

Polecam zwłaszcza drugą część drugiej części.

Wolfram
4 października 2018 23:56

@Natura 2000 (zanim zapytasz prof. Tryjanowskiego) (29 września 2018 06:38)

O, yes! Jeden z najważniejszych tekstów ostatniego kwartału.

Też jestem tego zdania - nie stać mnie w tej chwili na dobry komentarz - więc tylko przystawiam pieczątkę ze znakiem jakości.

Wolfram
4 października 2018 23:44

@Czy roztańczona Polska uleczy naszą skołatataną wrażliwość estetyczną? (30 września 2018 10:14)

Nie śpiewa, bo szanuje Konstytucję - ani w niej, ani w ustawie o godle (...) nie jest napisane, że można śpiewać podczas zawodów sportowych. Ci na trybunach przypominali mu, że jak zaśpiewa stanie przed Trybunałem Stanu.

Publicznie hymn państwowy wykonuje się lub odtwarza w szczególności w czasie uroczystości oraz świąt i rocznic państwowych.

Wolfram
1 października 2018 09:56

@Der Onet czyli prawda czasu, prawda ekranu wg Smarzowskiego i Hartmana. (20 września 2018 17:14)

więc kto dał resztę?

http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/o-podrozach-wcale-niedugich-i-tajemnicach-smolenska#73461

W treści jest link, w którym są  koproducenci. Nie ma niestrety sum - więc trudno o dalej idące wnioski, kto ile dał - ale jest np. developer, który finansował ( w nieznajej kwocie) tylko ten film i żadnego innego. Jest też fundusz inwestycyjny, prywatny zamknięty (też inwestował tylko w ten film).

Zamieniliśmy kilka słów z MarcinemD, kto ewentualnie mógłby za tym stać - ja stawiam na wariant, polegający na tym,  że fundusz zaoferował to jako inwestycję kierowaną do osób z tzw. elity - zamożnych przedsiębiorców o odopowiednich poglądach, aktorów, celebrytów - i to oni finansują "mis ...

Wolfram
29 września 2018 12:17

@U Piotrka na melinie z Wojtkiem i Marcinem (28 września 2018 10:03)

Pięnie żeś to wyłowił i przedstawił. Można mieć wrażenie,  że to aktorzy z kabaretu, którzy w przestrzeni publicznej odgrywają role oponentów, a potem idą do bufetu na fasolkę bo bretońsku i wódkę.

Rzecz w tym , iż nie jest to kabaret - a w prawdziwym życiu te sojusze ponad podziałami są przeciwko takim jak Ty, czy ja. Można się bardzo zdziwić, jak się tego doświadczy osobiście.

Nieco OT - skoro padło o "prawie we Wrocławiu" to znalazłem niedawno materiały dla studentów, sporządzone przez profesora prawa z Wrocławia, w których wprost uczy, jak nawet nie omijać - a łamać prawo. Sprawa dotyczy dosyć zniuansowanego zagadnienia, nieoczywistego dla laika - wprowadzania do obiegu prawnego rozwiązania jawnie urogające ...

Wolfram
28 września 2018 10:58

@O podróżach wcale niedługich i tajemnicach Smoleńska (27 września 2018 12:36)

Przykład FI-IA pokazuje dobitnie, że można formalnie opanować jakąś instytucję - a sprawy i tak idą "własnym biegiem" - co rodzi pytanie, czy ta droga jest właściwa i dostateczna.

Uważam, że to błąd - zakładanie, że dotychczasowe kadry nawrócą się pod wpływem zmienionej narracji - vide Smarzowski, co swego czasu był "nasz" - ale miał produkcje wskazujące na to, iż "nasz" nigdy nie był.  Ludzie związani z branżą nie powinni mieć jakichkolwiek problemów ustalić to już dawno.

Nie da się bazować na człowieku, który twierdzi, że nakręci film o tym, że przed chrześcijaństwem też była Polska - czyli posługuje się kanonicznym przkładem wielkiej pogańskiej Polski, istniejącej przed Chrztem, czyli wariantem&nb ...

Wolfram
28 września 2018 10:36

@O podróżach wcale niedługich i tajemnicach Smoleńska (27 września 2018 12:36)

Za mało wiem, by znać odpowiedź na to pytanie - możliwych jest co najmniej kilka wariantów. Poznanie mechanizmu, jak taki człowiek wnika w orbitę zainteresowań - i dalczego jest promowany z pewnością byłoby celowe. Z pewnością nie jest tak, że wystarczy "mówić co trzeba".

Wolfram
28 września 2018 10:15

@O podróżach wcale niedługich i tajemnicach Smoleńska (27 września 2018 12:36)

Inwestowanie przez fundusz prywatny daje możliwość wniensienia do budżetu filmu anonimowo, przez osobę fizyczną lub prawną (lub grupę takich osób) dowolnej kwoty - to fakt. Sądzę jednak, że oni są sprytniejsi - tzn. faktyczny decydent nie daje nic ze swojego - a sprzedaje to jako inwestycję posiadaczom nadmiaru gotówki, pozbywając się ryzyka i nie angażując własnych środków.

Wolfram
28 września 2018 10:10

@O podróżach wcale niedługich i tajemnicach Smoleńska (27 września 2018 12:36)

To bardzo ciekawa informacja, iż ów "film" przebija się na międzynarodowe salony - co świadczy o tym,  że ten, co naciska "przyciski (guziki)" - wie, gdzie są i jak działają. Szczególnie w krajach - z których jeden słynie z wyjątkowej atencji dla Kościoła Katolickiego, a drugi - z tego, że jest nominalnie katolicki (UK i Irlandia).

Linia pieniężna w mediach koncentruje się na tym, ile "nie dał", choć wypłacił Gliński - nie zauważając, że od tych 3,5 miliona od PISF brakuje do zamknięcia budżetu kolejnych 6,5 miliona - ktoś je przecież "dał".

Obszerna lista płac i mniej obszerna inwestorów: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1247186

Wśród koproducentó ...

Wolfram
28 września 2018 00:15

 Poprzednia  Strona 2 na 22.    Następna