-

Wolfram

Komentarze użytkownika

@Majkro-sovt i Kaczyński zabierają wolność. (14 lipca 2018 20:37)

Wiele programów w telefonie ma opcję domyślną "zalogowany". Kiedy Salon (24) zmienił sposób logowania na taki przez FB jeden z komentatorów skrytykował niezadowolonych - stwierdzając, że on nie ma kłopotów z zalogowaniem a do żadnego Fejsbuka się nie logował. Dostał reprymendę - "bo ty tam cały czas jesteś zalogowany, tylko o tym nie wiesz".

Faktem jest, że istnieje cała wiedza w przedmiocie ustalania tożsamości i danych wrażliwych - i to w zakresie, jakiego nikt by sobie nie życzył - ale można to utrudnić zachowując higienę w sieci. I nie Prezes to obsługuje i korzysta - raczej różne firmy. Być może wzięcie miałby poradnik, jak zachowywać się w sieci, by nie ujawniać swoich danych - i jednocześnie informujący, kt ...

Wolfram
15 lipca 2018 01:50

@Nowy komiks i misja portalu (11 lipca 2018 08:53)

Można to zrobić (nabijać licznik automatycznie) - publicznie nie podam informacji, jak, żeby nie inspirować.

Wolfram
15 lipca 2018 01:32

@Czego nie rozumie Artur Nicpoń? (13 lipca 2018 08:37)

Może zrobimy zwrot przez rufę - zaczniemy od Szwajcarów. Można ich przerobić w ciągu jednego pokolenia na ludzi, którzy defekują w bramach - wystarczy dysponować odpowiednią siłą militarną i zafundować im atrakcje, jakie mieli Polacy w latach 50. To oczywiście nie nastąpi - ale jako eksperyment intelektualny jest jak najbardziej możliwe.

Statystyczna zmiana priotytetów - gwarantowania. W Polsce bywa brudno - bo dla części obywateli nie jest to priorytet (chamy z awansu, pan kazał sprzątać, a teraz ja jestem panem i sprzątał nie będę), nie ma sensu (po co sprzątać skoro i tak jest to cudze, a jak posprzątam, to zabiorą) - a skończywszy na tych, co mają rozbudzone aspiracje - i realizując te aspiracje, niemożliwe do zrealizowania - popadają w deficyt czasu, k ...

Wolfram
14 lipca 2018 16:04

@Bloger slepapamanka został ocenzurowany (10 lipca 2018 13:22)

Moim zdaniem on robi krecią robotę. W swojej sprawie przedstawia oceny, a nie fakty - i udaje głupiego, że nie wie iż do wniesienia kasacji w jego sprawie nie potrzeba adwokata - bo przy wyroku w zawieszeniu kasację może wnieść tylko RPO lub Minister - więc mógłby prośbę napisać sam. Adwokat pewnie mu to powiedział - iż jego sprawa nie nadaje się do kasacji - bo nie ma przesłanki bezwzględnej lub rażącego naruszenia prawa ("zwykłe" nie wystarczy) - więc szkoda czasu na pisanie.

Nie dziwię się, że sąd nie dał wiary - jeżeli tak jak tutaj wyglądały zeznania. Dowodem jest pamięć świadka i podawane fakty - a nie oceny. Nie mówi się "naruszył moją godność" - tylko nazwał mnie tak i tak, groził tym i tym, krzyczał, ubliżył słowami (konkretnie) i ...

Wolfram
13 lipca 2018 08:50

@Kocham pana, panie Iwulski! (12 lipca 2018 11:33)

10 lat to wersja optymistyczna, oni to budowali od co najmniej 30. Ostatnio Onet żalił się, że nowy narybek został skierowany na dokształt do Torunia - nie chciał, ale musiał.

Wolfram
12 lipca 2018 15:13

@Kocham pana, panie Iwulski! (12 lipca 2018 11:33)

Jeżeli chodzi o nową KRS - to mam dobre doświadczenia - ale to widać po składzie - większość powołanych sędziów jest z sądów rejonowych, szef z okręgowego, Pani Pawłowicz, Pan Rzymkowski, Pan Wiesław Johann - nie ma złogów z apelacji.

Wolfram
12 lipca 2018 15:10

@Kocham pana, panie Iwulski! (12 lipca 2018 11:33)

A proponuje kandydatury SN, gdzie prawdopodobnie większośc będą mieli nowi.

Widzę, że najstrój podniosły - więc komentarza, jaki napisałem nie umieszczę - niemniej zaznaczę, że warto się przyglądać, czy ci nowi nie będa tacy sami, jak ci starzy - tylko inni - a różnica polegać będzie na tym, że nikt po ich ewentualne teczki nie sięgnie - albo będą na tyle młodzi, że ich teczki są w archiwach, do których nie mamy dostępu. Ławka kadrowa jest niestety bardzo krótka - "tamci" zadbali o eliminację "naszych".

Wolfram
12 lipca 2018 14:21

@Pożeracze odchodów na tropach tajemnic (12 lipca 2018 09:18)

Właścicielem PWN jest   Luxembourg Cambridge Holding Group (z Luxemburga). W zarządzie zasiada m.in. pani Lidia Banach, która wg. Goldenline jest dyrektorem finansowym także w Merlinie.

PWN wspierał swego czasu Krytykę Polityczną, być może robi to nadal - nie sprawdzałem. Tu nie ma przypadków.

Grupa PWN jest też właścicielem Wydawnictwa Lekarskiego (d. PZWL) i Szkolnego - więc te skojarzenia z chorobami i lekami - też swoje znaczą.

Pamiętam z lat młodości, iż to, czym epatował PRL - to była naukowość tego, co głoszą. Tzw. naukowy światopogląd. Takiego światopoglądu nie może głosić inne wydawnictwo, niż naukowe.

Wolfram
12 lipca 2018 09:59

@Bloger slepapamanka został ocenzurowany (10 lipca 2018 13:22)

Dam kolejną dobrą radę - na pytanie ile pijesz odpowiadaj - w zeszłym roku wypiłem na urodzinach brata kieliszek bułgarskiego wina. Alb - tak, kiedyś wypiłem kieliszek wódki, ale mi nie smakowała.

Zgodnie z wykładnią tzw. psychologów ktoś, to twierdzi, że wypija piwo, czy kieliszek częściej niż raz do roku - to alkoholik.

Nie każdy to wie - iż pijący ma utrudnione wchodzenie stan narkozy, gdy trzeba go poddać operacji - tzn. zakres pomiędzy dawką usypiająca a śmiertelną ma węższy niż osoba niepijąca. Wywiad z taką osobą zaczyna się od tego, że nie pije w ogóle - a kończy na stwierdzeniu, że imieniny bywają kilka razy w tygodniu.

Wolfram
11 lipca 2018 12:18

@Nowy komiks i misja portalu (11 lipca 2018 08:53)

Może ja odpowiem, chocaż pytanie nie do mnie.

Historię swoją zaczynasz od tego, że " w czasie rutynowej wizyty" najprawdopodobniej wyraziłeś nadmierne oburzenie, co spowodowało, że donos, jaki ktoś na Ciebie złożył nabrał cech prawdopodobieństwa - i kolenja wizyta nie była rutynowa, a z nakazu sądu. Twierdzisz ponadto, że kwestia tego donosu jest nieistotna i dorabiasz teorię o zabieraniu dzieci na handel - iż jest to jakiś plan i zorganizowana działalność.

Po pierwsze - nie ma czegoś takiego jak rutynowa wizyta - nikt nikomu nie składa rutynowych wizyt,  funkcjonariusz publiczny może wejść, o ile sam go nie wpuścisz tylko w określonych przypadkach - np. w pogoni za przestępcą czy na podstawie uzasadnionego przypuszczenia, że kogoś lub coś ukryw ...

Wolfram
11 lipca 2018 12:04

@Siostry Biernackie zakładają tygodnik (11 lipca 2018 02:19)

Ad. 2

Jakie to piękne - służby reagują dopiero, jak coś jest tak duże, że widać z kosmosu.

Zajrzałem do tzw. mediów, co piszą na temat budowania na obszarze Natura 2000 - i generalnie pisały (od wielu lat), że to takie strachy na lachy - tzn. można, tylko trzeba uzyskać opinię, że inwestycja nie zagrozi żabom, ptakom i innym stworzeniom czy roślinom.

Świadczy to o tym, że media przygotowywały grunt pod takie inwestycje (mówię o bardzo poważnej prasie, a nie o portalach dla ludu) - ponieważ w sprawie zakupu ziemi rolnej, wbrew faktom - te same media twierdzą, że nie można - chociaż można. Czyli - ty, ludu prosty masz nawet nie myśleć o zakupie ziemi - bo to nie dla ciebie prostaku - a w parkach krajobrazowych budować można, bo można i to też masz so ...

Wolfram
11 lipca 2018 11:22

@Siostry Biernackie zakładają tygodnik (11 lipca 2018 02:19)

Serial o młodym Piłsudskim musi być. Słowo "musi" wymaga interpretacji - używam go ironicznie.

Widziałem w TV spotkanie (niedawno) opozycji określanej przez niektórych jako niemagdalenkowa - tj. Krzysztow Wyszkowski, Państwo Gwiazdowie i inni. Krzysztow Wyszkowski powiedział do kamery, zacytuję z pamięci - iż on przeczytał kiedyś o Piłsudskim - jakie miał metody walki, jak działał - i od razu go olśniło, że tak właśnie trzeba. Nie cytuję zbyt wiernie - ale sens zachowałem. Przyznam, że mnie zmroziło.

Wolfram
11 lipca 2018 10:42

@Dzisiejsza rozmowa z Józefem i ustawie IPN i Żydach (9 lipca 2018 15:18)

Wybór zawsze jest.

Ja jestem zachycony wypowiedzią Szewacha Weissa - bo z treści wynika, że oni poza Grossem i tym, jak mu tam - Grabowskim to nie mają dużo więcej - i zaczynają pleść bzdury - jak ta, że Polacy wymordowali 200 tysięcy Żydów (sugerując, że osobiście), że decydował Rząd Londyński i rzekomo podlegała mu Policja jakiegoś koloru, która myli się czy jest wymieniana zamiennie a Armią Krajową.

Znam teorię, że to fejk, a sam Weiss coś mętnie tłumaczył - niemniej coś powiedzieć musiał - skoro wyszło, jak wyszło. 

Te 200 tysięcy to było gdzie indziej - ale też w związku z Grabowskim i też w obecnym czasie - więc sobie sprawdziłem, ile było ofiar w którym obozie koncentracyjnym - i wyszło mi, że jest to niemożliwe - bo oznac ...

Wolfram
10 lipca 2018 12:19

@Człowiek z fartem, czyli jak z oświaty zrobić oręż do podboju świata (9 lipca 2018 23:17)

Zawsze staram się znaleźć analogie do czasów współczesnych - i to niezależnie, jak odległe w czasie sprawy przedstawia Autor.

Ta polityka jest realizowana do dnia dzisiejszego przez państwo niemieckie. Wybiera się osoby podatne, często z prowincji, małych ośrodków, funduje im studia, czasem doktoraty, daje okazje do kilkuletniego zatrudnienia u siebie - a potem instaluje w firmach - czy kancelariach prawnych na terenie podboju. Podobnie robią korporacje - kadra zarządzająca jeździ do centrali, gdzie jest programowana, dopóki nie nabierze właściwych nawyków. Temu też służą wszelkie wyjazdy szkoleniowe, na których spożywanie posiłków, budowanie wyobrażenia o kraju "centrali" i tworzenie lojalności jest ważniejsz ...

Wolfram
10 lipca 2018 10:34

@O przestrzeniach otwartych i zamkniętych (8 lipca 2018 09:39)

[...] sądzę, że Rosjanie nie rozumieją jednej podstawowej kwestii – ich kraj jest gwarantem taniej produkcji na dużych obszarach, pieniądze zaś, które przesuwają tam, gdzie odbywa się produkcja mają na celu jej intensyfikowanie oraz zapewnienie dobrego transportu produkcji do krajów docelowych, spośród których Rosja rdzenna nie jest bynajmniej na pierwszym miejscu. Redaktor Budzisz pewnie by się z tym nie zgodził, tak jak i wielokrotnie oponował przeciwko moim pomysłom w tej rozmowie, ale ja mam swoje głupie upory. Trzeba by policzyć fabryki w Rosji i Królestwie i zrobić jakieś dokładniejsze i pogłębione badania, bo sądzę, że same wyniki finansowe to za mało. Kraj rolniczy i pozbawiony dużych portów, nawet jeśli dokłada do obszarów ...

Wolfram
8 lipca 2018 12:11

@O kwestionowaniu praw własności do historii (4 lipca 2018 09:56)

Winnych szukać nie trzeba - oni się podpisali na dokumentach związanych z niszczeniem - sankcja karna mogłaby pomóc w ustaleniu, co zniszczono - jakie były kryteria doboru - i ewentualnie czy faktycznie zniszczono. Ukaranie miałoby cel prewencyjny - odstraszyłoby ewentualnych naśladowców. Bezkarność rozzuchwala. Odwrócę wektor Twojej tezy - o bezkarności cięższych przewinień - w słabszych państwo wykazuje się podziwu godną gorliwością i zapałem - więc jak chce, to potrafi. Widać nie chce.

Wychodzi też na to, że duża część archiwów leży odłogiem - bo zawodowcy zajmują się - jak to napisał Gospodarz - tematami zastępczymi.

Wolfram
4 lipca 2018 21:26

@O kwestionowaniu praw własności do historii (4 lipca 2018 09:56)

Cenckiewicz powołuje się na przykład pracy naukowej, dotyczącej bodajże Jaruzelskiego - w której są odwołania do archiwaliów objętych zniszczeniem. Istnieją dowody materialne na niszczenie - bo to nie było tak, że te dokumenty po prostu wyparowały - ktoś zadbał o formalizmy przy niszczeniu - więc ślady są.  Ponadto zachodzi uzasadnione przypuszczenie, iż te dokumenty nie zostały zniszczone, a przynajmniej w części ukradzione - co daje podstawę do podjęcia tzw. czynności.

Wolfram
4 lipca 2018 17:12

@O kwestionowaniu praw własności do historii (4 lipca 2018 09:56)

Czy uległa przedawnieniu to nie wiadomo, bo Cenckiewicz  w wywiadzie dla TV Republika stwierdził, że może chodzić też o lata 2009 i późniejsze. Tzn. ze względu na przesłanki - działanie wieloletnie, planowe, masowe - zachodzi domniemanie, że przestępczy proceder jest kontynuowany - co jest przesłanką do wszczęcia śledztwa i przesłanką aresztową. Można posilić się o kwalifikację, która da 15 lat przedawnienia tj. obejmie do roku 2003.

Wolfram
4 lipca 2018 16:59

@O kwestionowaniu praw własności do historii (4 lipca 2018 09:56)

Ciekawe co na "303" powiedziałby saturn?

Każdy ma swoich ulubionych komentujących - np. ja bym wolał, by Grzeralts napisał dlaczego w sprawie niszczenia akt nie ma aresztowań, dlaczego, pomimo zawiadomienia przez Cenckiewicza nic nie wiemy o wszczęciu śledztwa - i dlaczego nic nie wiemy o opracowaniu procedury przeciwdziałania.  Czyżby międzynarodowy kapitał zabronił? A może sierżant Daniels?

O ile mogę zrozumeć, że wrogowie Polski zewnętrzni i wewnętrzni - niszczą akta, wywożą je do Niemiec czy gdzie indziej, sprzedają i robią z nimi inne rzeczy - to zupełnie nie mogę zrozumieć, co przeszkadza tzw. "naszym" przykładnie ukarać sprawców. Tzn. ja wiem, co przeszkadza - ale chciałbym usłyszeć "obronę" - np. legendę o św. Jarosławie ...

Wolfram
4 lipca 2018 12:15

@Chyba wilk pogryzł, ale zastrzelili psa (29 czerwca 2018 13:34)

Motto:

Gdy kilka lat temu Niemcy wpisali swoje kilka wilków na listę gatunków, do których można strzelać, w wyjątkowych i szczególnie niebezpiecznych dla życia ludzkiego okolicznościach, największą awanturę w Niemczech robiły organizacje ekologiczne z Polski, podczas gdy ich rodzime milczały.

I Brigitte Bardot też pewnie nie krzyczała, jako drzewiej, w sprawie polskich wilków - co nie dziwi, bo francuskie kobiety potrafią mieć słabość do niemieckich mężczyzn.

W Niemczech, przynajmniej jakiś czas temu, w małych wiejskich restauracjach można było zobaczyć na tablicy pisane kredą - "dzisiaj świniobicie" - co oznaczało, iż oferta jest najwyższej jakości, bo z bieżącego uboju. Niemcy to kraj żyjący z eksportu - i z ekologistami ...

Wolfram
30 czerwca 2018 10:55

 Poprzednia  Strona 2 na 19.    Następna