-

Wolfram

Komentarze użytkownika

@Tymon Tymański vs Tomasz Terlikowski czyli komisja świeckich ekspertów na start (6 grudnia 2018 09:00)

Ten las, w którym Borusewicz, jak twierdzi, uciekał i ukrywał się przed SB (okolice ul. 23 Marca w Sopocie, Łysa Góra) znany był powszechnie wśród Polaków mieszkających w Sopocie z tego, że kręcili się tam tzw. zboczeńcy - osobnicy w prochowcach, którzy obnażali się na widok samotnych, spacerujących kobiet czy dzieci, bawiących się na łące.

Wiem, że to prawda, bo sam byłem świadkiem takiego obnażenia - podobnie, jak uczestnikiem pogonienia pedofila, co chciał "na cukierka" zaprzyjaźnić się z bardzo nieletnimi - a wiem, że doszło przynajmniej do siadania na kolanach i "innych czynności". Jako dziecko miałem małe możliwości wykonawcze - a dorośli byli bezsilni, bo organów to chyba nie interesowało - przynajmn ...

Wolfram
7 grudnia 2018 12:34

@Tymon Tymański vs Tomasz Terlikowski czyli komisja świeckich ekspertów na start (6 grudnia 2018 09:00)

To nie jest kwestia dojrzałości Bosaka, czy intencji Terlikowskiego - oni są elementem spektaklu dla gawiedzi,o którym decydują inni. Grają w teatrze, bo w nim pracują - a czy identyfikują się z rolami, jakie odgrywają? Widzimy aktorów w ich rolach.

Niedawno rozważaliśmy kto zacz Bogdan Czajkowski i dlaczego nie chce medalu, co go dostał czy nie dostał - w każdym bądź razie zwrócił Prezydentowi Dudzie. Wyszło, iż to nikt szczególnie ważny, coś tam z Marcem 68 - a tymczasem ciocia Wiki się rozwinęła i mamy taki passus:

Jako przeciwnik tak zwanej grubej kreski, został jednym z autorów telewizyjnej kampanii wyborczej Lecha Wałęsy (w 1990), który obiecywał wyborcom skończyć z tą polityką. Był pomysłodawcą i autorem po ...

Wolfram
6 grudnia 2018 16:48

@"...nieprzyjaciele Polski są prawie zawsze nieprzyjaciółmi wielkoduszności i męstwa..." (18 listopada 2018 12:01)

Plecam tekst spod linka - jest tam i czewiec i woły - i wszystko to w ... Wiadomościach Zootechnicznych.

Wolfram
18 listopada 2018 21:41

@Basia Poleszuk vs Bertold Kittel (16 listopada 2018 06:01)

Przy małych karach, czy w zawieszeniu zatarcie skazania następuje po krótkim okresie czasu (6 m-cy do 3 lat) - wtedy na pytanie czy była karana można odpowiadać "nie figuruje w rejsetrze". Tzn. taka osoba była karana, ale ma status niekaranej.

Wolfram
16 listopada 2018 17:06

@Ekstraklasa polskiego biznesu (15 listopada 2018 13:13)

https://www.salon24.pl/u/kamiuszek/437638,oprycznina-spola-lewiatana-z-behemotem

https://www.salon24.pl/u/kamiuszek/449902,bajka-o-lebezizie

https://www.salon24.pl/u/kamiuszek/451840,ziz-a-sprawa-polska-w-legendach-i-ilustracjach

Przepraszam, że linkuję do tamtego miejsca - ale tych tekstów Kamiuszka chyba nie ma gdzie indziej. Lewiatan to potwór morski, a morska potęga to Anglia - więc może być odczytywany jako jej patron - szeroko rozumiany. Jego symbolika jest bardzo bogata, to nie jest jakiś tam "wąż" (https://pl.wikipedia.org/wiki/Lewiatan_(potw%C3%B3r)wzmianki o tym stworzeniu interpretowane są jako symbolizującym morze (podczas gdy Behemot – ziemię, a Ziz – powietrze).

Znamienny jest ten rechot z linka podanego pr ...

Wolfram
15 listopada 2018 21:31

@Ignacy Mościcki Autobiografia. Fragment. (23 października 2018 06:47)

Postawiłbym taką tezę, że "walka o niepodległość" i "prawa ludu" - te wszystkie spiski i zamachy służyły w istocie nie walce o cokolwiek, a formowaniu kadr, potrzebnych po zmianie - granic czy stosunków własnościowych.

Wolfram
23 października 2018 16:17

@O rzeczywistości filmowej i wyborczej (22 października 2018 09:27)

BTE to tylko przywilej - fakt, iż nie obowiązuje daje iluzoryczną przewagę, bo bank i tak sobie poradzi. Jest natomiast i obowiązuje szereg przepisów, które dają komornikom przywilej bezkarności - bo fałszywa egzekucja traktowana jest jako błąd, a można ją zaskarżać powództwem przeciwegzekucyjnym czyli działaniem o charakterze cywilistycznym.

Tzn. rozbój w przypadku komornika nie podlega penalizacji. Ponadto przywilejem komornika jest brak konieczności wychodzenia poza to, co ma na katce papieru (tytuł wykonawczy) - tzn. pokażesz mu dowód, że spłaciłeś dług - nie ma znaczenia, bo przepis mówi, że go to nie ma interesować. (Dygresja: sprawdź, kto w PiS skończył prawo).

Ostatno modne i praktykowane je ...

Wolfram
23 października 2018 11:48

@Ignacy Mościcki Autobiografia. Fragment. (23 października 2018 06:47)

Łatwo się podróżowało, bo był terror :)

Łatwy był też dostęp do materiałów chemicznych, a browningi, jak to już od jakiegoś czasu Nawigatorzy wiedzą zamawiano w tysiącach, by się brać rewolucyjna pewniej czuła.

Wolfram
23 października 2018 10:44

@Ignacy Mościcki Autobiografia. Fragment. (23 października 2018 06:47)

Po przeczytaniu musiałem sprawdzić, czy mnie oczy nie mylą - iż to chodzi o tego Mościckiego. 

Wolfram
23 października 2018 09:35

@O rzeczywistości filmowej i wyborczej (22 października 2018 09:27)

Nie wiem Bendixie, czy czytujesz oświadczenia majątkowe prokuratrorów - to też jest grupa dosyć licznie pokrzywdzona kredytami frankowymi. Wyobraź sobie taką sytuację - masz milion kredytu, dobijasz sześciesiątki - a wynagrodzenie masz, jakie masz. W przypadku, gdy popełnisz "błąd" - wylatujesz z zawodu, przestajesz otrzymywać wynagrodzenie i tracisz prawo do emerytury (wynagrodzenie w stane spoczynku). Nie popełnisz błędu, prawda? A kto decyduje, co jest błędem?

Wolfram
23 października 2018 09:30

@O rzeczywistości filmowej i wyborczej (22 października 2018 09:27)

Możliwości jest wiele - poczynając od zachęty korupcyjnej, by atakowany opłacił się w zamian za umorzenie - a skończywszy na tanim kupieniu jego mienia. Może też chodzić o awans, by uzyskać większe możliwości. W przyadku, gdy wierzytelność (fikcyjna) jest kierowana od osoby prywatnej to oczywiste - "uzysk" jest bezpośredni. Może też chodzić o danie delikwentowi zajęcia, by nie chodził komuś w paradę - likwidacja konkurencji - funkcjonariusza opłaca kto inny.

Wolfram
23 października 2018 09:21

@Dlaczego będziemy sprzedawać książki profesora Łukasza Święcickiego? (18 października 2018 09:45)

Oczywiście - jest całe spektrum zagadnień - z mojego, wycinkowego przecież doświadczenia wynika, iż część ewidentnie chorych nie uważa się za chorych - to raz, a dwa - ocenia rzeczywistość niezgodnie ze stanem faktycznym, który łatwo zewryfikować. (Ocena jest zawsze subiektywna, ale nie może zaprzeczać faktom, a u chorych tak bywa).

W polityce czy w mediach weryfikacja tej rozbieżności (pomiędzy stanem faktycznym a oceną) bywa trudna - bo nie mamy pełnej wiedzy o rzeczywistości - czyli nie znamy obiektu oceny. Stąd ocena samego oceniającego przez specjalistę byłaby bardzo cenna.

Wolfram
18 października 2018 13:09

@Dlaczego będziemy sprzedawać książki profesora Łukasza Święcickiego? (18 października 2018 09:45)

Ja jestem w tej dobrej sytuacji, że byłem badany przez biegłych psychiarów wiele razy - i mi napisali, że jestem nawet za bardzo inteligentny, ale chory to w żadnym razie - i to są dokumenty urzędowe :). Nie mam nic przeciwko temu by mnie specjalista oceniał pod kątem choroby.

Wolfram
18 października 2018 12:40

@Dlaczego będziemy sprzedawać książki profesora Łukasza Święcickiego? (18 października 2018 09:45)

Sądzę, iż ważne jest też to, na co zwraca uwagę Gospodarz - pewne zachowania osób z mediów czy polityki powinny być ocenianie pod kątem tego, czy nie są skutkiem choroby .

Wolfram
18 października 2018 12:21

@Dlaczego będziemy sprzedawać książki profesora Łukasza Święcickiego? (18 października 2018 09:45)

Aż zacząłem się zastanawiać co chcą mi wcisnąć.

Tolerancję dla odmienności, akceptację, ewentualnie dewastację emocji. "Dziwny" jest inny - wymaga uznania, poszanowania co najwyżej leczenia - nigdy aktywnego zwalczania - bo to chory. Choroba jako usprawiedliwienie i powód akceptacji - bo np. chory, ale wybitny (dlatego jest w mediach, a tak ogólnie to jest zdrowy). 

Inne problemy ma rodzina z chorym - a inne ten, czyim przeciwnikiem jest osoba zaburzona - szczególnie, jak ma moc decyzyjną i tzw. pozycję - lub też jest wykorzystywana przez posiadających taką moc czy wpływy w mediach (bo nimi steruje).

Są takie zakresy wiedzy specjalistycznej, które nie są przydatne ogółowi - np. technologia cienkich warstw czy rozwiązywanie ...

Wolfram
18 października 2018 10:56

@W sprawie emocji czyli rozjechany kot (14 października 2018 09:18)

Numer startowy zamówienia w sklepie internetowym można ustawić dowolnie - jest to jedna z technik stosowanych przez sprzedawców by ukryć fakt, iż zaczynają od zera. Nawet jak nie można ustawić, to można go podobić składając zamówienie własne na niezbyt okrągłą liczbę egzemplarzy - i już jest.  Stan magazynu też można ustawić na dowolną liczbę - np. 3 sztuki, później - "nakład wyczerpany".

Nie polecam sprawdzać - a zaufać, iż to zrobiłem - stworzenie w pełni profesjonalnego sklepu ze wszystkimi detalami wymaga nieco wysiłku - tego nie da sie zrobić w dwie godziny - a ten sklep ma jeden produkt - tylko ową pozycję. Z jednej strony profesjonalny sklep - a zdrugiej "problemy" z drukiem okładek czy ustaleniem, ...

Wolfram
14 października 2018 12:09

@O bliskich albo dlaczego uwodzicielki uczniów są piętnowane, a uwodziciele nie... (11 października 2018 07:08)

Pisząc "mistrz" mam na myśli reakcję propagatorów, a nie kwalifikacje, to ironia przecież :)

Wolfram
12 października 2018 22:52

@O bliskich albo dlaczego uwodzicielki uczniów są piętnowane, a uwodziciele nie... (11 października 2018 07:08)

Skoro karonista pyta o coś, co powinien wiedzieć z pism "mistrza", a tego nie wie, to znaczy że tam nie ma odpowiedzi - taka jest logika tego, co napisałem.

Ponieważ jestem po telekomunikacji - to znam pojęcie korelacji - a kiedyś potrafilem ją wyliczyć. Tu jednak nawet pobieżna analiza wskazuje na fakt, iż istnieje związek pomiędzy wydaniem książki przez Karonia - a wysypem komentatorów, którzy mają potrzebę wprowadzić "miszcza" na salony czyli SN i krążyć wokół jego osoby podgrzewając temat. Z tego można odczytać zamiar i intencje - i nic nie pomoże udawanie naiwnych czy poszukujących - czy stosowanie technik erystyczno-trollerskich, czy wykorzystywanie mechanizmów internetu do pozyskiwania popularności.

Wolfram
12 października 2018 21:59

@O bliskich albo dlaczego uwodzicielki uczniów są piętnowane, a uwodziciele nie... (11 października 2018 07:08)

Dziekuję Ojcu za cenne uwagi - z którymi oczywiście się zgadzam - wielu tych, co liczy na posadę nadzorcy przybyszy z Afryki może się boleśnie zawieść co do tego, kto będzie czyim nadzorcą - czy też bytem dyscyplinującym.

W przypadku najmniej korzystnym może się okazać, że samo przeżycie będzie uważane za nagrodę.

Wolfram
11 października 2018 14:17

@O bliskich albo dlaczego uwodzicielki uczniów są piętnowane, a uwodziciele nie... (11 października 2018 07:08)

Dzięki - to trzeba dopowiadać do końca, bo co kogo mogłoby interesować, że ktoś gdzieś dalej czy bliżej będzie zdemoralizowany - skoro to niczemu nie miałoby służyć poza samą demoralizacją?  To ma na celu albo niszczenie społeczności rozpoznanej jako wroga (pomijając czy słusznie) albo zawłaszczeniem jej zasobów.

Wolfram
11 października 2018 13:17

 Poprzednia  Strona 2 na 24.    Następna